fbpx

Juukseaksessuaarid on valmistatud bioplastikust, mis see tähendab?

Kõik BALMAIN HAIR Pince a Cheveux ja Barrette pour Cheveux juukseaksessuaarid on valmistatud tselluloosatsetaadist ehk bioplastikust, mis laguneb looduses.
– Kas oled kunagi mõelnud millistest ainetest koosnevad ja kuidas on valmistatud erinevad juukseaksessuaarid, mida üldjuhul valitakse vaid välise meeldivuse ja odava hinna järgi?
– Kas oled mõtelnud, millist keskkonnakahju tekitavad odavast plastikmaterjalist valmistatud juukseaksessuaarid?
– Kas oled mõtelnud sellele, millist kahju tekitavad odavatest plastikutest toodete ekspluatasioon sinu juustele, nahale st. kogu sinu organismile?

Kui hindad kvaliteeti, oma tervist ja keskkonnahoidvust, siis kindlasti tuleb tähelepanu pöörata ka eseme materjalile.

Ka juukseaksessuaaride juures on väga oluline tähelepanu pöörata just materjalile ja tootedisainile!

Kõik Balmain Hair juukseaksessuaarid valmivad Oyonnaxi tootmistsehhis Prantsusmaal.
Tooraine on valmistatud Itaalia kõrgtehnoloogia ettevõttes patendeeritud koostise alusel.

BALMAIN HAIR Pince a Cheveux juukseaksessuaarides on kasutatud spetsiaalset, patendeeritud disainiga kummpaelakest, mis tagab juuksekaunistuse kindla ning stabiilse hoidvuse juustes ja ei kahjusta juukseid erinevalt metallist vedrulahendusele.
BALMAIN HAIR Barrette pour Cheveux juuksekasessuaaride kuldse kaarvedru vastasolev pind on kaetud spetsiaalse silikoonmaterjaliga, mis väldib juuksekarvade kahjustumist muljumise ja lõikasmise teel ning tagab juukseaksessuaari kindla püsimise soengus. Vältimaks lõikeservasi on juukseklambri metallpinnad kõik eelnevalt poleeritud.

Mis on tselluloosatsetaat ehk bioplastik?
Tselluloosatsetaat on ühend, mis on saadud töötlemise teel taimsest tselluloosist. Materjal tselluloosatsetaat on ainus plastik, mis ei ole toodetud naftast ja ei sisalda loodusele kahjulikke aineid. Tselluloosatsetaat avastati juba 1865. aastal prantsuse keemiku Paul Schützenbergi poolt. Laialdasemalt võeti see kasutusele 1894. aastal Inglismaal.


Materjali on kasutatud sellistes tööstusharudes nagu film, arvutitehnoloogia, tekstiil, diasin- ja moetööstuses. Materjal on allergiavaba, naha- ja loodussõbralik. Seda unikaalset ja kõrgkvaliteetset sulamit nimetatakse Prantsuse luksuseks ning kasutatakse väga tihti just luksusbrändide prilliraamide valmistamisel.

Balmain Hair juukseaksessuaarid valmivad käsitööna, erinedes masstoodangust just bioplastiku eelistamisel plastikule. Ka toodete valmistamisprotsess on eriline. Aksessuaare ei valata vormidesse, vaid kõik kumerused ning detailid on kuumalt käsitööna painutatud ja vormitud. Erinevate kujundite väljalõikamiseks kasutatakse freesimist või laser-lõikust. Kaunilt läikiv ning sile pealispind ei tulene lakikihist, vaid on pikaajalise naturaalsete puupallikestega poleerimise tulemus.

Miks on tselluloosatsetaat nii väärtuslik materjal?
– Esiteks just sellepärast, et see materjal ei sisalda naftat, seega ei kahjusta meie organismi ja loodust. Tooted on allergiavabad, naha- ning loodussõbralikud.
– Teiseks antud materjal on kvaliteetsem kui tavaline plastik. See on kergem, paidlikum, kulumiskindlam ja vastupidavam ning seetõttu on ka tselluloosatsetaadist valmistatud aksessuaarid ka kallimad.
– Kolmandaks materjali väärtuseks on tselluloosatsetaadi sulami lai värvi ja läbipaistvuse astmete valik, mis võimaldab luua ainulaadseid ning erinevai tonaalsuse ja värviga juukseaksessuaare.

Tselluloosatsetaadist valmistatud aksessuaarid on küll kallimad, kuid kindlasati ei pea Sa kahetsema oma ostu, sest tegemist on vastupidava ja väga kvaliteetse tootega. Võta seda kui investeeringut kvaliteeti, loodusesse ja iseenda tervisesse, nautides luksust ja rahulolu.
Kõik juuste aksessuaaride kartong-pakendid on valmistatud biolagunevastest materjalidest. See on biolagunev ja hüpoallergeenne.Tselluloosatsetaadist valmistatud aksessuaaride plussid:
Vastupidavad;
– Loodussõbralikud;
– Käsitööna valmistatud;
– Kerged ja mugavad;
– Allergiavabad;
– Garantii 6 kuud.

Kas oled muidu kursis igapäevaselt kasutuses oleva plastiku ohtlikusest inimorganismile ja loodusele? Ilmselt mitte, sest plastik on nii igapäevane ja kasutuses kõikjal.
– Puhtal kujul on plastikul madal mürgisuseaste. Kuid sellisel kujul me plastikut ei kasuta, sellele on alati lisatud hulk lisaaineid, mis on mürgised. Näiteks lisatakse jäikadele ja rabedatele plastikutele nagu polüvinüülkloriid (PVC) tihti plastilisust suurendavaid lisandeid nagu adipat ja ftalaadid, et PVC oleks piisavalt painduv.
– Toidu pakendid ja laste mänguasjad on tüüpiliselt PVCst.
– Ftalaadid ehk pehmendajad mõjutavad inimese hormoonsüsteemi.
– Maailma Tervishoiuorganisatsioon ja Rahvusvaheline Vähiuuringute Agentuur on kuulutanud polüvinüülkloriidi eelkäija vinüülkloriidi inimesele vähkitekitavaks.

Ohtlik on see, et need lisaained, mis lekivad tootest välja on väga kahjulikud meie organismile ja loodusele.

– Ka polüstüreenist toiduanumatest (vahtplastist toidukarbid) lekkivad ained on hormoonsüsteemi segajad ja kantserogeensed.
– Kui plastikut kuumutada, muutub see mürgiseks.
– Plastiku vältimine igapäevaelus on ilmselt väga suur väljakutse, kuid esimene samm selle poole oleks teadvustamine millest on tehtud plastiktooted, mida endale soetame ja tarbime.

Aksessuaaride valimisel on materjalide valik tohutult kirev.

Näiteks prilliraamide ja juukseklambrite valikus on nii palju erinevaid võimalusi.
Et oma valikut lihtsustada, siis kindlasti pööra tähelepanu just materjalile. Tselluloosatsetaadist valmistatud aksessuaarid on küll kallimad, kuid kindlasati ei pea Sa kahetsema, sest tegemist on vastupidavama tootega.
Võta seda kui investeeringut kvaliteeti, loodusesse ja iseendasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga