fbpx

BALMAIN HAIR NEW HERITAGE COLLECTION – maailmakuulsa parfümeeri CÉCILE ZAROKIAN triumf!

CÉCILE ZAROKIAN on öelnud: “Parfüüm on kunst ja nagu iga kunst, on see eelkõige eluaegne kirg ja kogemuse täiustamine!”

Cecile Zarokian on parfüümitööstuses töötanud üle 15 aasta. Ta alustas oma kuulsusrikast karjääri Prantsmaal Grasse’s juhtiva parfüümimaja Robertet Paris juures. Seal õppis Cecile põhjalikult tundma loodusest pärit maretjalide lõhna- ja aroomiomaduste sügavat kunsti.
Seal õppides otsustas ta luua vahetult enne ISIPCA (Rahvusvaheline parfümeeriakoolituskool, mille asutas aastal 1970 Jean Jacques Guerlain Versailles’is) lõpetamist oma esimese parfüümi – Epic Woman, See parfüüm on praeguseni üks Amouage’i enimmüüdud parfüüm.

Pärast õpingute lõpetamist Robertet Paris juures, liitus ta maailmakuulsa parfümeer Michel Almairac meeskonnaga. Koos Michel Almairac’ga töötades avastas Cecile lõplikut temale omaste lõna- ja aroomidebuketi.
Kui Cecile’i käest küsuida, mille on tema lemmik aroom, siis selle küsimusel on tal väga raske vastata, sest aroomide maailm on piiritu.
Väikese nüansina toob ta välja, et teda väga kõnetab tema abikaasa parfüüm – Chanel Alluer HOMME.

Lõhna koostis hõlmab pikka mõtisklemisprotsessi parfüümi taga oleva loo üle – mida see kirjeldab, mida see esindab, mida see meid tundma soovib. Iga aroom on sõnum. Kui Cécile on sukeldunud maailma, mida SULÉKÓ luua püüab, valib Cécile kõigepealt välja mõned peamised lõhnakomponendid, mis asuvad lõhna keskmes. Neid koostisosi täiustavad kõik noodid, võimaldades meil järk-järgult avastada nende erinevaid tahke ja variatsioone, kui lõhn võimust võtab. Need koostisosad, millest enamik on looduslikud essentsid, kombineeritakse, et tekitada otsitud intensiivseid emotsioone, suunates parfüümi kandjaid nii oma mineviku kui ka tuleviku poole. Püüab ta luua lõhna, mis asub tuntud ja tundmatu piiril.

Cécile töötab parimate looduslike koostisosade ja sünteetiliste molekulidega. Ta rõhutab ka lõpliku koostise küpsemise ja pika alkoholis leotamise tähtsust, et iga komponent saaks vallandada oma lõhna täieliku jõu.

2011. aastal arendas ta koos disainer-illustraator Matthew Apriouga kogu maailmas tutntust kogunud kunstiprojekti – [IP]01. Näitus rändas üle Euroopa (Pariis 2011, London 2013, Triennale di Milano 2014).
[IP]01 nimi ja eesmärk oli seostada kuus visuaali ja kuus lõhna täiuslikus harmoonias. Iga universum toob ilmale teise ja vastupidi: “Pintsel järgib lõhnanarratiivi, samal ajal kui nina juhatab joonistust.”
See tunnustus andis olulise tõuke tema karjäärile.

2019. aastal võttis ta endale väljakutse siseneda Ladina-Ameerika turule. Brasiilias tõi ta turule Granado “Bossa” täieliku parfüüümisarja. Turule jõudis see parfüüm 2020. aastal, kui ikooniline Carioca bränd tähistas oma 150. aastapäeva.

2022. aastap pühendus Cécile spetsiaalselt Balmain Hair Heritage Hair Perfume Collectioni turule toomisele.
Selleks ajalooliseks hetkeks on ta loonud kolm ainulaadset Balmain Hair juukseparfüümi, mis peegeldavad suurepäraselt ainult Balmain Hair juukseparfüümidele omast luksulikku senusaalusust ja salapära.
Cardamon 1974 – Loe lisaks:  SIIT
Vetiver 1974 – Loe lisaks: SIIT
Ginger 1974 – Loe lisaks: SIIT

Aastaarv 1974 jäädvustab selle ajaloolise daatumi, millal alustasid koostööd Dick Guliker ja BALMAIN Paris moemaja asutaja Pierre Alexandre Claudius Balmain.
1974 aastat loetakse Balmain Hair sünniaastaks.

Allikad :

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga