fbpx

ERINEVAD JUUSTE VÄRVIMISE TEHNIKAD – SHATUSH, OMBRE, BALAYAGE – MIS VAHE ON NEIL?

ERINEVAD JUUSTE VÄRVIMISE TEHNIKAD – SHATUSH, OMBRE, BALAYAGE – MIS VAHE ON NEIL?

Juuksurisalongides töötavad professionaalsed juuksurid, kes kasutavad arvukalt erinevaid juuste värvimise tehnikaid. Loomulikele juukstele soovitud efekti saavutamiseks – olgu selleks siis juuksevärvi osaline uuendamine või täielik soengu ja stiili muutus.
Need juuste värvimise tehnikad on ajatud ning need ei lähe mitte kunagi moest välja.
Kuid, millised omadused on shatushil, ombre’il, balayage’il ja kuidas neid stiile teineteisest eristada.

SHATUSH
Nimi shatush on pärit prantsuskeelsest sõnast „Shatouch“ – esiletoomine või rõhutamine”. Kuid see tehnika erineb oluliselt klassikalisest esiletõstmisest. Peamiselt on erinev lõpptulemus.
Shatushi olemus on luua pleegitatud või, nagu koloristid armastavad öelda, päikese poolt „suudeldud“ juustetooni kõige loomulikum efekt.
Ideaalis peaks tulemus välja nägema nii, et keegi ei saaks aru seda, kuidas soengustilist töötas selle juuksevärvi saavutamiseks mitmeid tunde.
Teine erinevus shatushi ja klassikalise juuksevärvi esiletõstmise vahel on tehnika ise. Kui klassikalise esiletõstmise puhul eraldatakse juuksesalgud ja mähitakse need juuksesalgud kilesse. Shatush tehnika puhul sellist lähenemist ei kasutata. Juuste värvija valib maksimaalselt kahe sentimeetri laiuse juuksesalgu ja kammib selle juuksejuurte suunas. Seejärel levitab juuksevärvi sujuvalt kogu juuksesalgu pikkusele juuksejuurtest juuste otsteni.
Oluline on seda juuksevärvi levitamist teha nii, et oleks täielikult varjata üleminek oma loomulikust juuksevärvist pleegitatud juustesalkudele..
Toonimisskeem ja -tehnika valitakse individuaalselt sõltuvalt näokujust, juuste struktuurist, paksusest ja pikkusest, samuti juuste oma loomulikust toonist.
Shatush on valmistatud mitte ainult heledates toonides. Brünettide jaoks saab juuksestilist valida ka sobiva paleti, kasutades kastanit, kuldset, kohv ja teisi sarnaseid juuksevärvitoone.
Shatush sobib suurepäraselt neile, kes soovivad oma esimesi halle juukseid varjata. Optiliselt jäävad üksikud hõbedased juuksekarvad pleegitatud kiudude taustal lihtsalt nähtamatuks.
Selle juuste värvimise tehnika boonus on: shatush stiilis värvitud juuksed kasvavad märkamatult ega jäta visuaalselt tugevalt nähtavaid üleminenuid.
See tähendab, et juuksevärvi ei pea värskendama nii sageli kui ühe tooniga juukseid värvides.
Shatush on sujuv juuksevärvi üleminek tumedatelt juurtelt otste heledamale toonile.

OMBRE
Prantsuse keelest tõlgituna tähendab ombre “varju” või “tumenemist”.
Ombre värvimine hõlmab peamiselt juukseotsade heledaks värvimist ning juurte tumedaks jätmist.
See ei puuduta piirkonda juurte juurte juures, kuid vajadusel võib muuta need soengu pirkonnad tumedamaks või toonida vastavalt kliendi soovile.
Kuid erinevalt shatushist ei tohi kahe juuksetooni vaheline üleminek olla loomulik või märkamatu. Lisaks on võimalikud katsetused, et luua ka kõige kontrastsemad juuksevärvi kombinatsioonid.
Värvimiseks mõeldud juuksesalkude arv, nagu ka shatushi puhul, valitakse individuaalselt ja sõltuvalt soovitud efektist.
Kontrastse juuksevärvi ülemineku tõttu sobib ombre lühikeste juustega klientidele. Kuid ka pikkadel juustel on see juuste värvimistehnika väga muljetavaldav ja pilkupüüdev.
Ombre on juukseotste kontrastset värvi värvimise tehnika.
Ombre värvimine pleegitab juukseotsad heledaks ning nende eest peab hiljem tõsiselt hoolt kandma – juukseotsi sügavniisutama ja viima juustesse neid taaselustavaid toimeeaineid.

BALAYAGE

See juuste värvimise tehnika on ombre ja shatushi vahel.
Juuste värvimine toimub ainult juuste pealmisel kihil. See on juuste värvimise meetod, imiteerib tehnikat, milles värv kantakse / maalitakse käsitsi juustesse, et anda neile loomulik ja järkjärguline üleminek. Järsem üleminek mõjub kontrastsena ja tundub liiga ebaloomulik. See tehnika sobib peaaegu iga juuksetooniga, välja arvatud kõige heledamad ja blondid. Niiviisi on värvil loomulik areng ning see jätab ilusa välimuse ja sära. Kuigi balayage meenutab triibutamist, jääb tulemus näha nagu päike oleks juukseid pleegitanud.
Balayage tähendab prantsuse keeles “pühkimist” või “värvimist”.
Tavaliselt kasutab juuksur erinevaid tehnikakaid, mis võivad tunduda kaootilised. Selle tulemusena saab ühte juuksesalku värvida ainult 20% ja teist 70%. Tegelikult oli juuksevärvimise tehniline skeem juba algusest peale juuksuri poolt läbi mõeldud. Kuigi alati on ruumi ka loovusele.
Vajadusel võib juuksesalgud töötlemise ajal fooliumisse mähkida, et vältida kokkupuudet ülejäänud juustega.

KODUNE JUUSTE HOOLDUS VÄRVITUD JUUSTELE
Mis tahes juuste värvimise korral on oluline pärast värvimise protseduuri oma juukseid korralikult hooldada. Eriti kui tegemist on blondeerimisega. Isegi kui blondeerite üksikud juukse salke või ainult juuste otsad. Värviefekti pikendamiseks peate meeles pidama järgmisi reegleid:

 • Kasutage ainult värvitud juustele mõeldud tooteid.
  Spetsiaalselt valitud koostisained sisaldavad kõiki vajalikke komponente juuste pigmendi säilitamiseks ja kinnistamiseks juuksekarva.
  Ainulaadne kombinatsioon siidist aminohapetest ja kašmiirivalgust toidab sügavalt juuksestruktuuri ja kaitseb juuksevärvi. UV-kaitse suurendab värvi vastupidavust.
  Balmain Hair šampoon värvitud juustele sobib igat tüüpi esiletõstetud või värvitud juustele.
  VAATA: värvitud juustele shampoo
 • Ärge unustage juuste niisutamiseks ja taastamiseks mõeldud juuksemaske.
  Kõige sagedamini muutuvad juuksed pärast värvimist (eriti heledates toonides ja blondeerides) kahjustatuteks ja kuivadeks. Seetõttu on väga vajalik juuste sügavniisutus ja vajalike toimeainete viimine juuksekarva.
  Lisaks aitab juuksemaskide kasutamine vältida kuivi ja rabedaid juuste otsi, mis on eriti märgatav värvitud juuksesalkude puhul. Tähelepanu tasub pöörata lipiidide, keratiini ja taimsete valkudega koostisosadele ja toimeainetele.
  Sovitame kasutada BALMAIN HAIR spetsiaalselt värvitud juustele väljatöötatud juuksemask. Võib ka kasutada võib teisi niisutavaid ja toitvaid Balmain Hair juuksemaske.
  Kõik maskid on rikastatud UV-kaitsega ja säilitavad juuksevärvi.
  VAATA: juuksemask niisutamiseks 

 • Iga juuksehooldus tuleb lõpetada palsami kasutamisega.
  Palsam suleb juuksekutiikuli, et vältiuda niiskuse aurustumist juustest, kahjulike keskonnamõjutusi ja pusasi. Balmain Hair palsamid katavad juuksekarva imeõhukese täiendava kaitsekihiga.
  VAATA: juustesse jäetav palsam
 • Soovitus – värvitud juuste erihooldus
  Värvitud juuksed on õrnad ja vajavad regulaarset sügavniistutsu ja taastavaid hooldusi.
  Kui värvipigment juuksekarvadest välja pestakse, võivad need muutuda rabedamaks ja kuivemaks. Seetõttu tasub kaasata juustesse jäetav hooldus: Argan eliksiir, Over Night seerumid, juustesse jäetav palsam või taastav 5-nädala hoolduskuur juustele. See tagab juuste pehmuse ja sileduse, samuti niisutuse ja täiendava toitumise ning taaselustamise.
  VAATA:
 • Over Night Serum
 • Argan Elixir 
 • 5 Week Treatment
 • Föönide ja juuste sirgendajate kasutamisel kasutage kindlasti termokaitset. Kuumakaitse kasutamine aitab vältida juuste ületöötlusest tulenevat niiskuse kadu ja keratiinimolekulide lõhkumist. Kuumakaitse aitab vältida juuste katkemist ja väljalangemist.
  VAATA: kuumkaitse
  Airtouch tähendab sõna-sõnalt “õhu puudutust”.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga